Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; LiberoImport has a deprecated constructor in /home/showeragency/ftp/lexea/wp-content/plugins/mikado-core/import/mkd-import.php on line 7
220.000 złotych odszkodowania za śmierć bliskiej osoby – Lexea – Pomoc Prawna

Warning: A non-numeric value encountered in /home/showeragency/ftp/lexea/wp-content/themes/libero/framework/modules/title/title-functions.php on line 462
 

220.000 złotych odszkodowania za śmierć bliskiej osoby

Lexea - Pomoc Prawna > Ile dostanę odszkodowania?  > 220.000 złotych odszkodowania za śmierć bliskiej osoby

220.000 złotych odszkodowania za śmierć bliskiej osoby

Odszkodowania za śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym przyznawane są najbliższym członkom rodziny zmarłej osoby, pod warunkiem, że nie jest to osoba będąca sprawcą wypadku.  Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby wypłacane jest między innymi w sytuacjach takich jak:

 • śmierć w wypadku samochodowym (lub inny pojazd), gdy zmarły był pasażerem pojazdu lub kierowcą i nie został uznany winnym zdarzenia
 • śmierć osoby bliskiej, która była pasażerem pojazdu prowadzonego przez sprawcę wypadku
 • śmierć osoby bliskiej w wyniku potrącenia na pasach lub na jezdni
 • śmierć osoby bliskiej jadącej na rowerze w wyniku potrącenia przez pojazd sprawcy

Świadczenia w ramach odszkodowania za śmierć bliskiej osoby

Odszkodowania za śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym wypłacane są z obowiązkowego ubezpieczenia OC dla kierowców. Poszkodowanym członkom rodziny zmarłego mogą przysługiwać następujące roszczenia:

 • renta
 • zadośćuczynienie, które ma stanowić rekompensatę za cierpienia wynikające ze straty
 • zwrot kosztów pogrzebu
 • odszkodowania mające rekompensować pogorszoną sytuację życiową najbliższych członków rodziny zmarłej osoby

Wysokość odszkodowania za śmierć bliskiej osoby

Kwoty jakie są wypłacane najbliższym członkom rodziny w ramach zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby powinny być najwyższe z możliwych ze względu na cierpienia psychiczne wynikające ze straty bliskiego. W praktyce zasądzone kwoty odszkodowania uzależnione są od wielu czynników w tym między innymi od charakteru relacji – czy była to relacja bliska, czy zmarły stanowił ważne wsparcie w codziennym życiu rodziny, czy wychowywał młodszych członków rodziny bądź opiekował się starszymi. Poniżej przedstawiamy przykładową sprawę prowadzoną przez prawników Lexea.

Kwota odszkodowania za śmierć bliskiej osoby może zawierać także koszty pogrzebu, koszty wsparcia psychicznego dla członków rodziny. Do każdej sprawy należy podchodzić indywidualnie.

Kancelaria Lexea Odszkodowania zajmuje się dochodzeniem odszkodowań za śmierć bliskiej osoby. Dowiedz się jakie roszczenia mogą przysługiwać w Twojej sytuacji. Zgłoś sprawę do bezpłatnej analizy prawnej. Możesz nam zaufać. W kancelarii Lexea sprawami klientów zajmują się wyłącznie doświadczeni adwokaci lub radcowie prawni.

Przykładowa sprawa odszkodowania za śmierć bliskiej osoby

Postępowanie przed Sądem I instancji ( karne ), w którym jedną z pokrzywdzonych reprezentowała kancelaria trwało niewiele ponad 4 miesiące.

Sąd potwierdził,  że sprawca ponosi odpowiedzialność za śmierć kobiety poszkodowanej w wypadku samochodowym, spowodowanym przez innego kierowcę posiadającego ubezpieczenie OC. Ubezpieczyciel sprawcy uwzględnił roszczenia zgłoszone w imieniu pokrzywdzonych (tj. trzech córek i męża poszkodowanej kobiety) przez kancelarię.

Po negocjacjach i wymianie pism przedprocesowych Ubezpieczyciel przyznał każdemu z pokrzywdzonych członków rodziny po 55.000 złotych tytułem odszkodowania za śmierć bliskiej osoby (zadośćuczynienia za doznaną krzywdę).
Lexea pomaga w dochodzeniu odszkodowania za śmierć bliskiej osoby. Dział Opieki Klienta pomaga w zgromadzeniu potrzebnych do sprawy informacji oraz dokumentów. Dzięki temu Prawnicy Lexea mogą sprawnie uzyskiwać dla Poszkodowanych odszkodowania za śmierć bliskiej osoby.

 

Przeczytaj również:

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby 80.000 złotych

2 komentarze

 • Krystyna
  Odpowiedz 5 lipca 2016 at 09:27

  Czy odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby należy się również, gdy ta osoba ponosi odpowiedzialność za wypadek?

Skomentuj