Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; LiberoImport has a deprecated constructor in /home/showeragency/ftp/lexea/wp-content/plugins/mikado-core/import/mkd-import.php on line 7
Pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego – Lexea – Pomoc Prawna

Warning: A non-numeric value encountered in /home/showeragency/ftp/lexea/wp-content/themes/libero/framework/modules/title/title-functions.php on line 462
 

Pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego

Lexea - Pomoc Prawna > Pomoc prawna  > Pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego

Pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego

pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego

Pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego – co to jest?

Pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego może oznaczać kłopoty. Jeżeli zalegamy z zapłatą wierzycielowi, może on „odsprzedać” nasze zobowiązanie instytucji finansowej nazywanej Funduszem Sekurytyzacyjnym (dalej nazywanym także FS). FS może złożyć przeciwko nam pozew o zapłatę lub nakaz zapłaty.

Prawa Funduszu Sekurytyzacyjnego

Fundusz Sekurytyzacyjny  staje się naszym wierzycielem w momencie, gdy przejmie nasz dług od dłużnika, któremu nie zapłaciliśmy w przeszłości. Odbywa się to na mocy umowy cesji wierzytelności na rzecz FS. Dotychczasowy wierzyciel, czyli cedent, zbywa przysługującą mu wierzytelność na rzecz cesjonariusza, czyli Funduszu Sekurytyzacyjnego . W praktyce oznacza to, że teraz musimy zapłacić FS zaległą kwotę pieniędzy. Jeżeli tego nie zrobimy FS może dochodzić swoich praw przed sądem.

Należy zachować ostrożność ponieważ FS może domagać się spłaty długu, który jest przedawniony lub takiego, który został już spłacony w przeszłości. Pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego może być wynikiem błędu czy niedopatrzenia.

Otrzymałem pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego – co mogę zrobić?

Jeżeli otrzymaliśmy pozew z Fundusz Sekurytyzacyjnego możemy bronić się przed sądem. W takich okolicznościach na początku należy przygotować cały materiał dowodowy, który ma przekonać sąd, że mamy rację. Jeżeli dysponujemy dokumentem potwierdzającym spłatę zadłużenia wobec pierwotnego wierzyciela jesteśmy w dobrym położeniu. Należy jednak pamiętać, że postępowanie cywilne w sprawie dotyczącej spłaty długu wobec Funduszu Sekurytyzacyjnego jest postępowaniem kantradyktoryjnym (takim, w którym strony się spierają, a sąd nie działa z urzędu), podczas którego stosowana jest zasada koncentracji materiału dowodowego. Oznacza to, że wszystkie dowody przemawiające na naszą korzyść powinny zostać zawarte już w odpowiedzi na pozew z FS.

Pozew z Fundusz Sekurytyzacyjnego wymaga starannej analizy, ponieważ możliwe jest znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji.

Jeżeli masz wątpliwości co do tego jak skonstruować pozew w odpowiedzi na otrzymany nakaz zapłaty, możesz skorzystać z pomocy adwokata. W niektórych sprawach, wszystkie koszty reprezentacji adwokackiej opłacane są z urzędu.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy Twojej sprawy. Kliknij w przycisk poniżej – przejdziesz do formularza zgłoszeniowego. Opisz, jak wygląda Twoja sytuacja i zostaw kontakt do siebie. Oddzwonimy z odpowiedzią zaraz po analizie prawnej. To nic nie kosztuje.

 

[button href=”https://lexea.pl/bezplatna-analiza-prawna/” style=”flat” size=”large” width=”98%” color=”#23b9ef” hovercolor=”#23dd77″ textcolor=”#ffffff” texthovercolor=”#ffffff” tooltip=”Kliknij w przycisk, przejdziesz do strony z formularzem zgłoszeniowym. Wypełnij formularz i skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej.” icon=”arrow-right” iconcolor=”#f9f9f9″]Bezpłatne porady prawne[/button]

 

Brak komentarzy

Skomentuj