Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; LiberoImport has a deprecated constructor in /home/showeragency/ftp/lexea/wp-content/plugins/mikado-core/import/mkd-import.php on line 7
Zaniżone odszkodowanie z OC za uszczerbek na zdrowiu. Co robić? – Lexea – Pomoc Prawna

Warning: A non-numeric value encountered in /home/showeragency/ftp/lexea/wp-content/themes/libero/framework/modules/title/title-functions.php on line 462
 

Zaniżone odszkodowanie z OC za uszczerbek na zdrowiu. Co robić?

Lexea - Pomoc Prawna > Przewodnik po Odszkodowaniach > Zaniżone odszkodowanie z OC za uszczerbek na zdrowiu. Co robić?

Osoby poszkodowane często skarżą się na zaniżone odszkodowanie z OC za uszczerbek na zdrowiu. Wynika to z faktu, iż zakłady ubezpieczeń w swoich decyzjach o przyznanie odszkodowania nie biorą pod uwagę wszystkich możliwych czynników, które mogłyby podnieść kwotę odszkodowania. Nie jest to w ich interesie, a musimy rozumieć, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe to firmy, które dbają o swój zysk.

Zgłoszenie sprawy o odszkodowanie z OC

Na początku sprawa jest zgłaszana do ubezpieczyciela, u którego sprawca wypadku opłaca składki na ubezpieczenie komunikacyjne OC. Zakład ubezpieczeniowy ocenia wniosek o wypłatę odszkodowania, który powinien zawierać szeroką argumentację przemawiającą za wypłatą żądanego przez nas odszkodowania. Po przeanalizowaniu poziomu uszczerbku na zdrowiu oraz aspektów prawnych sporządzana jest Decyzja o przyznaniu lub odmowie przyznania odszkodowania. Taka decyzja przekazana jest osobie poszkodowanej telefonicznie, pocztą i/lub drogą elektroniczną.

Odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeń

Jeżeli uznamy, że zakład ubezpieczeniowy w Decyzji proponuje zaniżone odszkodowanie z OC za uszczerbek na zdrowiu, możemy się od takiej decyzji odwoływać. Należy wtedy bardzo dokładnie przeanalizować zarówno kwestie związane z uszczerbkiem na zdrowiu jak i wszelkie aspekty prawne naszej sytuacji. Cenna na tym etapie może być dokumentacja medyczna. Niejednokrotnie warto zaczerpnąć dodatkowej opinii lekarza, który na piśmie potwierdzi wyniki swoich badań. Ubezpieczyciel również może powołać komisję lekarską w celu ponownego zbadania uszczerbku na zdrowiu.

Zaniżone odszkodowanie z OC – pomoc prawna

W sprawie o zaniżone odszkodowanie z OC za uszczerbek na zdrowiu warto mieć do dyspozycji prawnika, który dysponuje wiedzą i doświadczeniem w podobnych sprawach. Odwołanie od decyzji Towarzystwa Ubezpieczeniowego może zawierać odniesienia do spraw innych poszkodowanych, które zakończyły się wypłatą określonego odszkodowania. Jeżeli na przykład ktoś otrzymał wcześniej 100 tys. złotych za taką samą szkodę osobową, za którą nam zakład ubezpieczeń proponuje 20 tyś złotych wzrastają nasze szanse na to, aby uzyskać wyższe odszkodowanie z OC sprawcy.

Zapoznaj się również ze stroną: odszkodowania komunikacyjne

Postępowanie przedsądowe i sądowe

W pierwszej kolejności możemy odwołać się od decyzji zakładu ubezpieczeniowego. Wtedy po określonym czasie otrzymamy kolejną decyzję, która będzie uwzględniać nasze argumenty lub je odrzucać. Jeżeli ubezpieczyciel nadal będzie utrzymywał swoje stanowisko w sprawie, możemy skierować sprawę do sądu. W takim wypadku warto mieć do dyspozycji prawnika.

odszkodowania lexea analiza prawna slider

Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile pieniędzy możesz otrzymać z odszkodowania. Zgłoś sprawę w formularzu, a nasi prawnicy bezpłatnie przeanalizują Twoją sprawę. Skorzystaj z BEZPŁATNEJ ANALIZY PRAWNEJ.

[button href=”https://lexea.pl/bezplatna-analiza-prawna/” style=”flat” size=”large” width=”98%” color=”#23b9ef” hovercolor=”#23dd77″ textcolor=”#ffffff” texthovercolor=”#ffffff” tooltip=”Kliknij w przycisk, przejdziesz do strony z formularzem zgłoszeniowym. Wypełnij formularz i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej.” icon=”arrow-right” iconcolor=”#f9f9f9″]Bezpłatna analiza prawna[/button]