Ryczałt za nocleg w kabinie TIRa. Średnio 80.000 zł

Lexea - Pomoc Prawna > Ile dostanę odszkodowania?  > Ryczałt za nocleg w kabinie TIRa. Średnio 80.000 zł

Ryczałt za nocleg w kabinie TIRa. Średnio 80.000 zł

ryczałt za nocleg w kabinie TIRa - Lexea.pl - prawnicy zawsze pod ręką

Kierowcy TIRa, którzy jeżdżą za granicę, mogą ubiegać się o ryczałt za nocleg w kabinie. Dotyczy to ostatnich 3 lat pracy. Zgodnie z Uchwałą Sądu Najwyższego z 12 czerwca 2014 roku, właściciel firmy transportowej powinien zapewnić kierowcy odpowiednie warunki do spania albo wypłacić rekompensatę za noclegi w kabinie, czyli warunki mniej wygodne niż np. w hotelu.

Można się spodziewać, że sądy powszechne będą się w tej sprawie powoływały na decyzję Sądu Najwyższego. Otwiera to możliwość składania pozwów o rekompensatę pieniężną pokrywającą ryczałt za nocleg w kabinie TIRa za granicą w ciągu ostatnich 3 lat. Stawka ryczałtowa nie może być niższa niż stawki dotyczące podróży służbowych sektora budżetowego.

Oznacza to, że kierowca, który jeździ do Niemiec powinien otrzymać za każdy nocleg w kabinie 37,5 euro. Jeżdżąc 15 dni w miesiącu przez rok uzbieramy 6750 euro. W takim przypadku ryczałt za nocleg w kabinie w ciągu ostatnich 3 lat może wynieść przy obecnym kursie euro 84.000 złotych.

Nasze kancelarie prawne zajmują się dochodzeniem odszkodowań również od pracodawców. Kierowca TIRa ma znacznie większe szanse na uzyskanie pieniędzy od pracodawcy w momencie kiedy ma do dyspozycji kancelarię prawną. Zapraszamy do kontaktu z nami. Za usługi naszej kancelarii prowizję pobieramy tylko jeżeli wygramy dla Ciebie pieniądze.

Jesteś kierowcą TIRa i chcesz dowiedzieć się czy otrzymasz ryczałt za nocleg w kabinie? Sprawdź czy otrzymasz pieniądze. Zgłoś sprawę, skontaktuje się z Tobą prawnik i przeprowadzi darmową konsultację.

Bezpłatna analiza prawna
Ryczałt za nocleg w kabinie TIRa. Średnio 80.000 zł
4.2 (84%) 5 głos[ów]

Brak komentarzy

Skomentuj